Nowa kamera Fluke z serii użytkowej TiS75 – jeszcze wyższa jakość obrazu i komfort diagnostyki

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży na rynku polskim nową kamerę z serii użytkowej – model TiS75. Będzie to najwyższy dostępny obecnie model w zapoczątkowanej w tym roku serii kamer TiS. Wszystkie modele tej linii współpracują z systemem Fluke Connect™, umożliwiającym łączność bezprzewodową ze smartfonami, przechowywanie danych w chmurze oraz współpracę całego zespołu techników bez względu na dzielące ich odległości. Charakteryzują się też bardzo wysoką jakością obrazu.

Seria użytkowa Fluke to przystępne cenowo i bogate w funkcje kamery termowizyjne oferujące wysokiej jakości obraz, idealne do szybkiej oceny stanu instalacji. Kamery termowizyjne Fluke z nowej serii użytkowej TiS, która zadebiutowała na rynku w tym roku, zapewniają wysoką jakość pomiarów w przystępnych cenach. Wraz z debiutem nowej serii firma Fluke wprowadziła we wrześniu do sprzedaży jednocześnie 8 nowych modeli, z których najwyższy to TiS65. Wprowadzany obecnie model TiS75 charakteryzuje się jeszcze wyższymi parametrami, łatwością obsługi oraz komfortem pomiarów – przede wszystkim dzięki większemu ekranowi LCD (3,5 cala) i rozdzielczości detektora 320×240, które ułatwiają uzyskanie obrazów w najwyższej jakości, a co za tym idzie – dokonanie prawidłowej diagnostyki obiektu.

FLUKE TiS75 M 1Dla porównania – wprowadzane wcześniej w tym roku nowe modele kamer już wyróżniały się bardzo wysokimi rozdzielczościami detektora – 260×195 dla modeli TiS65 i TiS60 – co oznaczało 2,5 razy więcej pikseli w porównaniu z kamerą Ti125 (najwyższym modelem serii użytkowej przed wprowadzeniem nowej linii TiS). Debiutująca obecnie kamera Fluke TiS75, z rozdzielczością 320×240 pikseli i ekranem 3,5 cala idzie więc jeszcze krok dalej jeśli chodzi o jakość obrazu i komfort diagnostyki.

Zastosowana w kamerze TiS75 technologia IR-Fusion rejestruje obrazy w paśmie światła widzialnego i w podczerwieni, a następnie łączy je ze sobą – a nie tylko nakłada na siebie. Są one też wyrównywane względem siebie na ekranie, umożliwiając dokładniejszy podgląd z każdej odległości. To ułatwia zarówno identyfikację problemu, jak i jego dokładną lokalizację.

Kamera TiS75 (podobnie jak wszystkie kamery z tej serii) jest w pełni kompatybilna z aplikacją Fluke Connect wspomagającą pracę zespołu dzięki m.in.: połączeniom wideo ShareLive™ czy dostępowi do danych przechowywanych w chmurze (Fluke Cloud™). Jest to jedyny bezprzewodowy system pomiarowy, który pozwala na kontakt z zespołem bez opuszczania miejsca pracy. Aplikacja mobilna Fluke Connect jest dostępna dla systemu Android oraz systemu iOS i współpracuje z ponad 20 różnymi produktami firmy Fluke – stanowiąc największy na świecie system połączonych przyrządów pomiarowych.

Podstawowe zalety kamery TiS75 to m.in.:

  • Znacznie więcej pikseli w detektorze – rozdzielczość 320×240, wobec 260×195 w modelach TiS65 i TiS60 (które z kolei oferowały 2,5 raz większą rozdzielczość od Ti125 czyli najwyższego modelu w poprzedniej serii użytkowej kamer Fluke). Znacznie podwyższony współczynnik D:S (Distance to Spot) – D:S dla TiS75 wynosi 504:1, podczas gdy dla TiS65/60 wynosił on 417:1, co z kolei było wartością o 70% wyższą niż w Ti125.
  • Wyraźny obraz w krótszym czasie (opcja wyboru kamery ze stałą lub regulowaną ogniskową)
  • Bezpieczne przechowywanie obrazów i zarządzanie nimi niezależnie od lokalizacji
  • Możliwość przesyłania danych do chmury Fluke Cloud™ za pośrednictwem połączenia Wi-Fi
  • Przechowywanie tysięcy obrazów – 4 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB na karcie microSD
  • Adnotacje głosowe
  • Możliwość tworzenia raportów i ich wysyłania, a także udostępnianie obrazów w czasie rzeczywistym za pomocą funkcji Fluke Connect
  • Zakres pomiarowy temperatury od -20˚ do 550˚C

 

Kamera TiS65 (jak i pozostałe modele kamer serii użytkowej TiS) jest szczególnie polecana do zastosowań w diagnostyce: instalacji elektrycznych, HVAC, mechanicznych, obiektów mieszkalnych, handlowych i przemysłowych.

Więcej informacji na www.fluke.pl