Bezpieczeństwo to sprawa osobista

Kłódka systemu Lockout/Tagout jest często ostatnim elementem zapobiegającym przedwczesnemu podłączeniu maszyny do zasilania i potencjalnemu wypadkowi podczas konserwacji, który może zaważyć na życiu osobistym i zawodowym pracownika. Aby wyraźnie podkreślić, że kłódki systemu Lockout/Tagout chronią ludzi, Brady Corporation oferuje PrintFace: pełną personalizację kłódek, włącznie z drukowaniem zdjęć pracowników bezpośrednio na ich kłódkach.

Osobiste kłódki

Dzięki nadrukowi twarzy wyraźnie widać, kogo chroni każda kłódka systemu Lockout/Tagout. System PrintFace pomaga zapobiegać manipulacjom przy kłódkach i podkreśla, że bezpieczeństwo jest sprawą bardzo osobistą. Kłódkę w systemie Lockout/Tagout powinien zdejmować tylko właściciel, który jest na niej widoczny. Liderzy zespołów lub kierownik ds. bezpieczeństwa zakładu mogą w razie potrzeby zainterweniować, postępując zgodnie z ustaloną procedurą, która zapewnia bezpieczeństwo. Oprócz dodania zdjęcia dostępne są również inne opcje personalizacji, takie jak umieszczenie na kłódce logo firmy, numeru seryjnego, tekstu itp.

Niezawodne wydruki

Personalizację można drukować w pełnym kolorze i w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na nylonowych kłódkach SafeKey firmy Brady do systemu Lockout/Tagout. Nadruk jest odporny na ścieranie, środki chemiczne oraz promieniowanie UV i sprawdza się zarówno w przypadku blokad wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dodatkowo, aby osiągnąć jeszcze większą niezawodność, rezygnując z kolorów i skomplikowanych kształtów, dostępne jest grawerowanie kłódek. Trzecim, standardowym sposobem personalizacji kłódek jest napisanie lub wydrukowanie podstawowych informacji na samoprzylepnych etykietach dostarczanych z każdą kłódką Brady.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu Lockout/Tagout

Kłódki SafeKey firmy Brady do systemu Lockout/Tagout oferują 700% więcej kombinacji zamka i klucza niż standardowe kłódki bezpieczeństwa. Innowacyjny mechanizm zamka pozwala na uzyskanie ponad 100 000 kombinacji umożliwiających optymalną obsługę złożonych hierarchii kluczy, w tym kilku kluczy master i grandmaster. Jeśli istnieje taka potrzeba, wszystkie numery kluczy mogą być rejestrowane, zapewniając, że żadne dwa klucze w danej firmie nie otworzą tej samej kłódki. Umożliwia to stworzenie bezpiecznego, przyszłościowego programu Lockout/Tagout, w pełni zgodnego z zasadą „jedna osoba, jedna kłódka, jeden klucz”.