Nowe kamery termowizyjne FLIR Vue™ dedykowane do dronów

W ostatnim czasie rynek dronów komercyjnych rozrasta się w gwałtownym tempie, a wraz z nim rośnie zapotrzebowanie na kamery termowizyjne, które będą wykorzystywane w małych bezzałogowych statkach powietrznych.

 

FLIR Vue™ to właśnie odpowiedź FLIR Systems na oczekiwania użytkowników dronów. Te niewielkie i lekkie urządzenia ważące zaledwie 72 gramy nieznacznie wpływają na wagę i czas lotu drona. Dzięki wykorzystaniu standardowego interfejsu typu power-in/video-out z mini USB oraz zastosowaniu kabli, które są kompatybilne z większością standardowych złączy zasilania i wideo, instalacja kamery jest szybka i prosta. Dodatkowo FLIR Vue™ może być także używany z najpopularniejszymi transmiterami wideo i OSD.

Ze względu na swoją specyfikę, bezzałogowe statki powietrzne mogą dostać się do miejsc, do których nie są w stanie dotrzeć pełnowymiarowe statki powietrzne. Sprawia to, że w połączeniu z termowizją ich wykorzystanie jest praktycznie niegraniczone.Technologię obrazowania termowizyjnego wykonywanego z powietrza można m.in. wykorzystać do realizacji następujących działań: poszukiwawczych i ratowniczych, kontroli stacji zasilających, zapewnienia bezpieczeństwa infrastrukturze o znaczeniu strategicznym, kontroli rurociągów i przewodów elektrycznych, działań związanych z reagowaniem kryzysowym, monitorowania żywego inwentarza oraz w rolnictwie.

FLIR Vue™ to najlepsze w swojej klasie kamery termowizyjne oparte na technologii „Plug&Play”, które obecnie dostępne są już w cenie 1 499 Euro za kamerę o rozdzielczości 336×256 oraz w cenie 2 999 Euro za kamerę o rozdzielczości 640×480. Łatwa integracja, małe rozmiary i niewielka waga oraz przystępna cena to krótka charakterystyka FLIR Vue™.

Autor: Linc Polska Sp. z o.o.

Więcej na: www.linc.pl oraz www.flir-termowizja.pl