Niewielki wkrętak, wielka użyteczność – Wiha prezentuje innowacyjny wkrętak Stubby electric

Wąskie, trudnodostępne, ukryte dojścia śrubowe – ten problem to chleb powszedni wszystkich elektryków, elektrotechników czy mechaników. Dlatego też, do wykonywania czynności w obrębie połączeń śrubowych przy maszynach lub np. szafach sterowniczych w warunkach niezapewniających swobodnego dostępu, potrzebne są bardzo małe i krótkie narzędzia ręczne, które muszą być nie tylko precyzyjne, ale i bezpieczne. Dla wszystkich tych, którzy w pracy cenią sobie dokładność i pewność, Wiha przygotowała prawdziwy ewenement w branży narzędziowej – wkrętak do zadań specjalnych o długości 105mm.

Stubby electric, bo o nim mowa, to prawdziwa nowość na skalę światową – ten, posiadający certyfikat VDE, wkrętak o długości nieco ponad 10 cm zapewnia 100 % poziom bezpieczeństwa i mobilność nawet podczas najtrudniejszych zadań wykonawczych. To niewielkie, ale wysoce skuteczne narzędzie składa się z dwóch komponentów – krótkiego uchwytu na bity (SoftFinish® electric slimVario Stubby) oraz trzech bitów Wiha slimBit wchodzących w skład zestawu.

Długość całkowita tego kompaktowego wkrętaka z założonym bitem slimBit wynosi 105 mm, co czyni go pierwszym na świecie narzędziem o takim rozmiarze, poświadczonym dodatkowo certyfikatem VDE.

– Cieszymy się z możliwości zaprezentowania naszym klientom rozwiązania Wiha Stubby electric, gwarantującego szeroki wachlarz korzyści i wartości dodanych. Narzędzie to jest odpowiednio krótkie do wykonywania specjalnych czynności na bardzo niewielkiej przestrzeni, a jednocześnie w 100% bezpieczne i wyposażone w izolację ochronną – podkreśla Christian Hilbert, menedżer segmentu w firmie Wiha. – Właśnie to życzenie przebijało wyraźnie z naszych ankiet prowadzonych intensywnie przez długi czas wśród profesjonalistów na co dzień korzystających z narzędzi ręcznych. Co więcej, mogę śmiało powiedzieć, że projekt Stubby electric wypełnił pewną niszę na rynku i przyczynił się do tego, że nie trzeba już szukać żadnych, improwizowanych rozwiązań, które częstokroć odbijają się na bezpieczeństwie – dodaje ekspert Wiha.

System slimBit firmy Wiha jest w 100% kompatybilny i rozszerza zakres możliwości serii slim pod kątem różnorodnych zastosowań.