ES-SYSTEM oświetlił fabrykę wyrobów czekoladowych Wawel S.A.

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zrealizowała projekt oświetlenia nowego zakładu produkcyjnego firmy Wawel S.A. w Dobczycach. Wszystkie oprawy wykorzystane przy realizacji projektu są oparte na technologii LED, która gwarantuje niski koszt zużycia energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań oświetleniowych firmy ES-SYSTEM, fabryka Wawel zredukuje rocznie zużycie energii ok. 40%. To już kolejny projekt oświetlenia w zakładach przemysłowych zrealizowany w ostatnich latach dla spółki Wawel. 


Zadaniem ES-SYSTEM było wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które poprawią funkcjonalność zakładu i bezpieczeństwo pracowników firmy Wawel w Dobczycach
– mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań: systemów oświetleniowych, opraw awaryjnych czy ewakuacyjnych udało nam się stworzyć najbardziej optymalne warunki pracy.

 

Oświetlenie dla poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych

Na poczet realizacji projektu w fabryce Wawel w Dobczycach, ES-SYSTEM wykorzystał oświetlenie z segmentów przemysłowego i zewnętrznego. W zależności od przeznaczenia danych obszarów obiektu, ES-SYSTEM dostarczyło oświetlenie LED, dostosowane do wymagań konkretnych przestrzeni. Wewnątrz zakładu zainstalowano pięć systemów oświetleniowych: COSMO LED, MODERNA, CANOS, PRIMA oraz S4990 LED. Teren wokół zakładu oświetlono systemami światła ulicznego RACER i GUELL. Nowoczesny i prosty w obsłudze system sterowania daje możliwość zaprogramowania cyklu pracy każdej oprawy i co ważne pozwala na szybką reakcję w razie usterki.

 

Oprócz tego, ES-SYSTEM wyposażył fabrykę w najnowocześniejsze oprawy awaryjne i ewakuacyjne, a także w baterię centralną ESNET220V, co pozwala na połączenie złożonego systemu oświetlenia w jedną sieć funkcyjną.

 

Ponad 40% oszczędności energii w skali roku

Wszystkie oprawy wykorzystane przez ES-SYSTEM to produkty oparte na technologii LED, która cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań LED-owych skutkuje ponad 40% oszczędnością w zużyciu energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym Wawel w Dobczycach w porównaniu do opraw z użyciem świetlówek.